Antoni Fertner

Antoni Dezyderiusz Fertner

8,3
698 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Antoni Fertner

Wspaniały !

użytkownik usunięty

Najbardziej podobał mi w jednej z najlepszych przedwojennych komedii -"Zapomnianej melodii" kiedy śpiewał "Już nie zapomnę, nie bo teraz melodię pamiętam...." był poprostu rewelacyjy! Swoim ogromnym talentem komediowy potrafił też uratować każdy (nawet najsłabszy) film....

...no, no, no, no ...co ? no, no, no, no ...koń na pana napadł ?

thebeard

Doskonały aktor. Najlepsze kreacje jak dla mnie stworzył w filmach:
1. Ada, to nie wypada - słynne karcenie Ady jest tutaj mistrzowskie
2. Będzie lepiej - jak pokochał małego Bajbusa i opiekował się nim mimo sprzeciwów żony albo słynna wyliczanka "Po pierwsze, po drugie"
3. Zapomniana melodia - jak się uczył formuły swego nowego wynalazku na pamięć
4. Papa się żeni - jak chciał się żenić z Mirą Stelli i godził się na wszystko (nawet na brata na medycynie, zamężną siostrę z czwórką dzieci itd)
5. Jaśnie pan szofer - jak woła w tym filmie po lesie "Antoni! Antoni" przeciągając te słowo, to chce mi się płakać ze śmiechu
6. Robert i Bertrand - jak wyzywa córkę, że pisze kryminały lub uczy Michała Znicza gry w klepanie się po twarzy

Moim zdaniem w tych filmach po prostu najlepiej wypadł. Chwilami wystarczy, że się odezwie, abym zaczął się śmiać.

kronikarz56

O tak , aktor najwyższej próby. Mi najbardziej podobają się sceny z Ady , nie tylko "Ada! Siadaj!(...)". Zresztą wszystkie z udziałem tego pana są świetne.

Retman2

Właśnie. Niedawno leciał na TVP HISTORIA film "Włóczęgi", gdzie pan Fertner wcielał się w rolę detektywa Zenona Trombkę przez OM xD. Po prostu rozbawił mnie, jak co chwila powtarzał, że coś robi tędy i owędy xD. Wspaniały komediowy aktor, jeden z najlepszych w całym polskim Starym Kinie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones