Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna i praca kamer w serialu - za odcinek "TOP 10"
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za finał na żywo, część drugą
Emmy - Najlepszy dźwięk w programie reality kręconym jedną lub wieloma kamerami - Michael Abbott (VII), Randy Faustino (II), Tim Hatayama za odcinek "TOP 10"
Emmy - Najlepsza reżyseria programu reality - Alan Carter (II) za odcinek "The Blind Auditions Premiere"
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek finałowy, część druga
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za odcinek "Live Top 17 Performances"
Emmy - Najlepsze współczesne fryzury w programie rewiowym, dokumentalnym lub reality - Jerilynn Straitiff, Dean Banowetz, Stacey Morris (I), Amber Nicholle Maher, Dwayne Ross (I), Robert Ramos (I), Kim Messina, Regina Alicia Rodriguez za występy na żywo najlepszej siedemnastki
Emmy - Najlepszy montaż ustrukturyzowanego programu reality lub teleturnieju - John M. Larson, Robert M. Malachowski Jr., Hudson H. Smith III, Matt Antell, John Baldino (II), Sommer Basinger, Matthew Blair (I), Melissa Silva Borden, William Castro (II), Nicholas J. Don Vito, Alyssa Dressman, Glen Ebesu, Noel A. Guerra, John Homesley, Omega Hsu, Charles Kramer (II), Terry Maloney, James J. Munoz, Andy Perez, Robby Thompson (I), Eric Wise (II) za odcinek "Series Body Of Work"
Emmy - Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna) - Darcy Gilmore, Kristene Bernard, Gina Ghiglieri, Kathleen Karridene, Nikki Carbonetta, Erin Braus-Guth za odcinek "Live Top 13 Performances"
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za finał na żywo, część druga
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Pearse Connelly, Lydia Smyth (I), Zeya Maurer, Emily Audible za odcinek "Live Cross Battles Part 1"
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Jerilynn Stephens, Meagan Herrera(II), Renee Ferruggia, Darbie Wieczorek, Stacey Morris (I), Amber Maher (I) za odcinek "Live Top 13 Performances"
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za odcinek finałowy, część pierwszą
Emmy - Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna) - Darcy Gilmore, Kristene Bernard, Gina Ghiglieri, Kathleen Karridene za finał na żywo, część pierwsza
Emmy - Najlepsza reżyseria programu reality - Alan Carter (II) za odcinek "Live Top 11 Performances"
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek finałowy, część pierwsza
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Pearse Connelly, Lydia Smyth (I), Zeya Maurer, Stephanie Trigg za "Blind Auditions 1"
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Jerilynn Straitiff, Meagan Herrera (II), Renee Ferruggia, Derrick Spruill (II), Alyn Topper, Darbie Wieczorek za odcinek finałowy, część pierwszą
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za odcinek finałowy, część pierwszą
Emmy - Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna) - Darcy Gilmore, Kristene Bernard, Thea Samuels, Gina Ghiglieri, Diane Mayo i Jackie Dobbie za odcinek "Live Playoffs, Night 1"
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek finałowy
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Connelly (II), Zeya Maurer, Brittany Perham-MacWhorter i Stephanie Trigg za pierwszą część odcinka finałowego
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Jerilynn Straitiff, Meagan Herrera (II), Cory Rotenberg, Anna Maria Orzano, Stacey Morris (I) i Darbie Wieczorek za odcinek "Live Playoffs, Night 1"
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za finał na żywo, część druga
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek "Episode 917A"
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Connelly (II), Zeya Maurer, Lydia Smyth (I) i Stephanie Trigg za finał na żywo (część druga), premierowe przesłuchania w ciemno (część druga) i półfinałowe występy na żywo
Emmy - Najlepszy montaż ustrukturyzowanego programu reality lub teleturnieju - za piąty odcinek dziesiątego sezonu
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek 718B
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Connelly (II), Zeya Maurer i Lydia Smyth (I) za odcinek pierwszy sezonu siódmego
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Renee Ferruggia, James Dunham (II), Giannandrea Marongiu i Stacey Morris (I) za odcinek 818B
Emmy - Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna) - Darcy Gilmore, Sherri Simmons, Thea Samuels, Kristene Bernard, Carlene Kearns i Molly Tissavary za odcinek 516B
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - za odcinek 519A
Emmy - Najlepsza scenografia w programie rewiowym, dokumentalnym, reality lub teleturnieju - Anton Goss, James Connelly (II), Zeya Maurer, Lydia Smyth (I) i Kristen O'Malley (I) za odcinek pierwszy sezonu szóstego
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Renee Ferruggia, Samantha Wen, Corey Hill (I) i Cheryl Marks (I) za odcinek 419B
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za odcinek "Episode 619A"
Emmy - Najlepsze zdjęcia w programie reality - za pierwszy odcinek szóstego sezonu
Emmy - Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu - Allan Wells (I), John Repczynski, Suzanne Ebner, Diane Biederbeck, Dave Hilmer, Manny Bonilla, Marc Hunter (II), Steve Martyniuk, Scott Kaye (I), Scott Hylton, Joe Coppola (I), Guido Frenzel, Alex Hernandez (V), Jofre Rosero, Steve Simmons (XII), Terrance
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Renee Ferruggia, Cheryl Marks (I), Corey Hill (I), Kathleen Leonard (I) za pierwszą część odcinka na żywo (w trzecim sezonie)
Emmy - Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami - Shawn Finch, Jerilynn Straitiff, Cindy Costello, Cheryl Marks (I), Renee Ferruggia i Samantha Wen za odcinek 210A
Emmy - Najlepsze oświetlenie / reżyseria światła w programie rozrywkowym - za pierwszą część występów na żywo