PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102524}

Hamlet

Gamlet
8,0 321
ocen
8,0 10 1 321
Hamlet
powrót do forum filmu Hamlet

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Niesamowity film! Przemyślany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Szczególnie zachwyciła mnie oprawa wizualna - wyjątkowa, nawet jak na kino rosyjskie, malarskość filmu. "Hamlet" Kozincewa jest przy tym bardzo przekonujący psychologicznie, bohaterowie są niezwykle wyraźnie zarysowani i autentyczni. I co najważniejsze - film nie udaje teatru przeniesionego na ekran, dramat rządzi się prawami ekranu, a nie sceny.

Stanley

Jak zdobyłeś ten film, bardzo chciałabym go zobaczyć

ocenił(a) film na 10
kotlarz

Ja również, szczególnie ze względu na muzykę Dymitra Szostakowicza. Co więcej, Szostakowicz do samego dramatu "Hamlet" W. Szekspira skomponował muzykę dwa razy; jestem ciekawa która wersja jest w filmie. :)

redaktorne

I gdzie obejrzałeś ten film?

ocenił(a) film na 10
Lecho1523

Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=va0RGojXf8I&feature=watch-now-button&wide=1
Rosjanie w ostatnich latach udostępnili bardzo dużo filmów na YT, również wytwórni Mosfilm.

redaktorne

A są tam chociaż angielskie napisy? :)

ocenił(a) film na 10
Stanley

Nie ma "ciekawostek";pamiętam ten film;teraz także obejrzałam go 2 razy..Pamiętam głosy krytyki,że Smoktunowski był za stary do tej roli..Ja sobie nie wyobrażam nikogo innego..Na YT jest także "Czajkowski" ze Smoktunowskim w roli tytułowej..Jest..tak niesamowicie podobny!Do złudzenia!A jak gra!Ten lęk w oczach!Rozpacz..Polska tv kiedyś emitowała-w latach 70-tych ten film..Pisałam do TVP Kultura-czy nie mają w archiwach i żeby nadali w tej serii filmów kina radzieckiego i rosyjskiego..Cisza..Szkoda;bo to jest kreacja!No i film pełen pięknej muzyki! Jest i..kłamstwo..Wieloletnie radzieckie kłamstwo;że Czajkowski zmarł na cholerę..Ta "cholera"to byli..zawistni koledzy,którzy zagrozili,że doniosą na Czajkowskiego do cara-ze jest homoseksualistą..Za to..wędrowało się na Sybir..I zmusili Go do samobójstwa;co od kilku lat już jest oficjalnie wiadome..

ocenił(a) film na 9
Stanley

Popieram! świetny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones